لطفا صبر کنید ...برگه ها

سوالات متداول کاربران

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

  • آیا باید از شامپوهای مناسب نوع مو استفاده کرد یا خیر؟
  • چطور میتوان نوع مو را تشخیص داد که چرب است یا خشک یا معمولی ؟
  • در افرادی که ریشه موها چرب و ساقه مو خشک است چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
  • آیا مصرف شامپوهای تقویتی واقعا باعث استحکام و تقویت موها میشود ؟ و کلا مصرف شامپو تاثیری بر موها و درخشندگی انها دارد یا خیر؟
  • سوال لطفا در مورد تتو و روش پاک کردن ان توضیح دهید.ایا این کار برای پوست ضرر دارد؟
  • زن بارداری هستم که دچار لک صورت شده‌ام. آیا باید آن را در همین دوران درمان کنم یا منتظر شوم تا پس از زایمان برطرف شود؟‌
  • از بین بردن موهای زاید با لیزر چقدر مؤثر است و آیا دائمی هست یا نه‌؟
  • چطور می‌توان پف دور چشم‌ها را برطرف کرد؟
  • ایا لیزر موهاى زائد باعث نازایى و یا سرطان مى شود؟
  • چرا باید از انجام لیزر موهاى زائد در خانه ها، آرایشگاهها و آپارتمانهاى دربسته پرهیز کنیم؟
آیا باید از شامپوهای مناسب نوع مو استفاده کرد یا خیر؟

دکتر نگین صفدریان ،بورد تخصصی پوست ،مو،لیزر:
طبیعتا بر طرف کردن خشکی و چربی مو به دو عامل مهم بستگی دارد،یکی استفاده از شامپوهای مناسب نوع مو و دیگری دفعات شستشوی مو که هر دو عامل نقش مهمی دارد.
البته بایستی به این نکته توجه داشت که اگر در درمان چربی مو از شامپوهای بسیار قوی و بیش از حد پاک کننده استفاده شود،علاوه بر اسیب به ساقه ی مو و خشکی و شکنندگی ان ،باعث واکنش شدیدتر غدد چربی و ترشح چربی بیشتر میشود.بنابراین بهتر است به جای کمترشستن موهای چرب دفعات شستشو را افزایش دهیم واز شامپوهای ملایم تراستفاده کرد.

چطور میتوان نوع مو را تشخیص داد که چرب است یا خشک یا معمولی ؟

دکتر نگین صفدریان ،بورد تخصصی پوست ،مو،لیزر:
موی طبیعی از درخشش طبیعی برخوردار است . به مقدار کمی اغشته به چربی طبیعی خود است ،اگر یک دسته از ان را بلند کنیم ،به حالت شل به جای اول خود نمی افتد بلکه کمی حالت گرفته و سپس به ارامی به جای خود باز میگردد.موهای چرب دسته دسته به یکدیگر میچسبد،از شدت چربی برق میزند و پس از گذشت دو روز از شستشو دیگر نمیتوان ان را ارایش کرد.موهای خشک زبر و خشن است و معمولا شکننده و چندین روز پس از شستشو هم چرب نمیشود.این مسئله را با یک تکه کاغذ سیگار یا دستمال کاغذی هم میتوان متوجه شد:دو روز پس از شستشوی سر،وسط فرق موهایتان را از هم باز کنید سپس کاغذ سیگار یا دستمال کاغذی را با انگشت سبابه با فشار ملایم بمدت یک دقیقه روی پوست سر نگه دارید،اگر هیچگونه اثری از چربی روی کاغذ سیگار ایجاد نشد،موی شما خشک و بی چربیست. اگر این کاغذ کاملا توسط ماده ای چرب و کثیف اغشته شد موهای شما چرب است .اگر نشانه انگشت شما روی کاغذ با یک لکه ی ساده و بدون اغشته شدن شدید ان باقی ماند،موهای شما از این نظر سالم است.

در افرادی که ریشه موها چرب و ساقه مو خشک است چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

دکتر نگین صفدریان ،بورد تخصصی پوست ،مو ،لیزر:
این نوع موهای مخلوط در خانم هایی که دارای موهای بلند یا نیمه بلند هستند بسیار زیاد است .این افراد باید بطور طبیعی موهای چربی داشته باشند،ریشه موهایشان چرب است ولی تارهای موهایشان بدلیل الودگی هوا،نوع اب ،بیرنگ کردن موها به دفعات یا استفاده از شامپوهای نامناسب خشک است.در این افراد باید از شامپوهای ملایم استفاده کرد و فواصل شستشو را طولانی نکرد که چربی دور مو مشکل ساز نشود و حتی در مواردی میتوان چربی ریشه موها را با شامپوی مخصوص ان جداگانه مورد معالجه قرار داد و خشکی تارها وا با ترمیم کننده ها و روغن های مناسب با دقت به اینکه به ریشه ی موها نرسند ،درمان کرد.
و در این گونه موها مراقبت بیشتری مورد نیاز است .

آیا مصرف شامپوهای تقویتی واقعا باعث استحکام و تقویت موها میشود ؟ و کلا مصرف شامپو تاثیری بر موها و درخشندگی انها دارد یا خیر؟

دکتر نگین صفدریان بورد تخصصی پوست ،مو ،لیزر:
محتویات خاصی در شامپوهای تقویتی از جمله ویتامین های مختلف مثل B,E,عصاره های گیاهی ،تخم مرغ ،عسل ،و الوورا و غیره میتواند باشد،شرکتهای تولید کننده فراورده های بهداشتی و دارویی گزارش میکنند که استفاده منظم از انها سبب تقویت موها،مرطوب کردن انها،و سلامت و درخشندگی ان میشود و اسیب دیدگی و شکنندگی موها را کم میکندولی این نکته در متون علمی دیده نمیشود،باید بخاطر داشت که بدنه مو از ماده کراتین غیر زنده تشکیل شده و امکان تغذیه برای لایه خارجی مو وجود ندارد،با این حال تماس این مواد با قسمت خارجی موها به خصوص در افراد با موهای خشک و شکننده یا کدر میتواند بر ظاهر مو و حالت ان تاثیر بگذارد و موها را شفافتر و نرمتر کند و حالت دادن و شانه زدن را راحت تر و شکنندگی موها را کمتر کند.بنابراین در این افراد مصرف اینگونه شامپوها میتواند مزایایی داشته باشد،ولی اینکه این مواد به درون ریشه مو نفوذ کند و باعث استحکام مو شود ،ثابت نشده است .

سوال لطفا در مورد تتو و روش پاک کردن ان توضیح دهید.ایا این کار برای پوست ضرر دارد؟

دکتر نگین صفدریان متخصص پوست ،مو،لیزر:
انجام تاتو مضر است و متاسفانه با عوارضی هم همراه است.جدا از بحث انتقال بیماری یا عفونت ناحیه که می توان تا حدی ان را پیشگیری نمود،مبحث عمده. حساسیت به رنگهایاdye استفاده شده است.توصیه میکنم به جز در مواردی که واقعا لازم است مثلا اصلاح مشکلی که در ظاهر فرد وجود دارد،تاتو نکنید.
و اگر هم انجام دادید،از انواع سیاه و ابی استفاده کنید،رنگ های اجری یا شرابی یا قهوه ای و بژ احتمال بیشتری برای حساسیت دارند و موارد متعددی از ایجاد کلویید یا برجسته شدن ناحیه و واکنش های مادام العمر نیز دیده می شود.
توصیه اکید من این است که برای پاک کردن ان از متخصص پوست کمک بگیرید.و از پاک کردن یا پوشاندن ان با رنگ کرم تاتو بپرهیزید.زیرا ضمن اینکه نمای بد منظره ای به صورت یا پوست شما میدهد،در صورت تصمیم به انجام لیزر،کار شما سخت تر میشودو باید اول رنگ ثانویه پوشاننده را پاک کنید و بعد تاتوی اولیه را.
تاتوهای سیاه و ابی به راحتی با لیزر رنگدانه پاک میشوند و حتی زخم ایجاد نمی کنند و پانسمان بعد از لیزر نیاز ندارند.
ولی تاتوهایی که رنگ های ان را در بالا ذکر کردم ،ممکن است با تاباندن این لیزرها سیاه شوند،و پاک کردن انها سخت تر است و باید با لیزرهای لایه بردار برداشته شوند،ولی بهرحال هر تاتویی را میتوان با لیزر پاک کرد و اگر این کار توسط فرد با تجربه انجام شود،عوارضی به همراه ندارد و اثری بر جا نمیگذارد.

زن بارداری هستم که دچار لک صورت شده‌ام. آیا باید آن را در همین دوران درمان کنم یا منتظر شوم تا پس از زایمان برطرف شود؟‌

لک حاملگی یا ماسک حاملگی ناشی از تغییرات هورمونی در دوران حاملگی است و به دنبال تماس با آفتاب تشدید می‌شود. اغلب به رنگ قهوه‌ای است و در قسمت‌هایی از صورت مانند گونه‌ها، لب‌ بالا، پیشانی و چانه بروز می‌کند. بعضاً پس از حاملگی به‌تدریج فروکش می‌کند؛ ولی خیلی اوقات باقی می‌ماند و نیازمند درمان است. در این مورد مصرف مکرر و منظم ضدآفتاب و استفاده از کرم‌های لایه‌بردار یا ضدلک توصیه می‌شود که باید با تجویز پزشک متخصص باشد؛ چون مصرف بعضی از این کرم‌ها در دوران حاملگی و شیردهی مجاز نیست.

از بین بردن موهای زاید با لیزر چقدر مؤثر است و آیا دائمی هست یا نه‌؟

برای به دست آوردن نتیجه مورد نظر با لیزر، این عمل باید چندین جلسه و با فواصل منظم معمولاً ماهیانه تکرار شود. تعداد جلسات درمان و درصد پاسخ بستگی به سن، وزن، وضعیت هورمونی، رنگ پوست و رنگ و ضخامت موهای زاید دارد. در افراد با پوست روشن و موهای سیاه، تیره و ضخیم اثر مطلوب‌تری حاصل می‌شود. در صورتی که فرد مشکل هورمونی داشته باشد و از درمان‌های دارویی لازم استفاده نکند، میزان عود بیشتر است.
البته باید به یک نکته مهم توجه داشت: در حال حاضر انواع دستگاه‌های لیزر در مطب یا کلینیک‌های مختلف وجود دارند که کیفیت متفاوتی دارند. عمدتاً دستگاه‌های کوچک، روی میزی و پرتابل دستگاه‌های خوبی نیستند. توصیه می‌شود افراد قبل از انجام لیزر در مورد نوع دستگاه و نوع منبع نوری لیزر تحقیق کنند و لیزر را زیر نظر فرد متخصص و مجرب انجام دهند، تا به نتیجه مطلوب دست یابند. به هر حال غالباً لیزر باعث کاهش چشمگیر تعداد موها و نازک و کرکی شدن آنها می‌شود.البته باید توجه داشت که لیزر روی موهای سفید تاثیری ندارد و باید با انجام الکترولیز انها رو از بین برد

چطور می‌توان پف دور چشم‌ها را برطرف کرد؟

عوامل متعددی سبب پف دور چشم می‌شوند که طبیعتاً شناخت علل و برطرف کردن آنها سبب بهبودی می‌شود. این عوامل را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: یکی علل داخلی و کلی بدن و دیگری عوامل موضعی. از جمله علل مهم داخلی، نارسایی قلبی و مشکلات کلیوی است. کم‌کاری یا پرکاری تیروئید و بعضی از انواع روماتیسم‌ها نیز مطرح است که نیاز به انجام آزمایشات تشخیصی دارند. ازعلل موضعی شایع، درماتیت تماسی ناشی از آلرژی، تحریک مواد آرایشی، لاک ناخن، گیاهان، اسپری‌ها یا حتی قطره‌ها و پمادهای چشمی، کرم‌ها و شامپوی سر است و معمولاً همراه خارش در پوست و قرمزی پلک‌هاست.
اختلال در سپتوم پلک و پرولاپس، فتق یا بیرون‌زدگی چربی‌ها، نمای متورمی به پلک به‌خصوص پایین آن می‌دهد که با جراحی ناحیه، تخلیه و تمیز کردن چربی‌های اضافه، برطرف می‌شود.
ولی به هر حال در صورتی که شدت مشکل شما زیاد نباشد، با تغذیه صحیح و استفاده از آب بیشتر و مصرف نمک، کافئین، کربوهیدرات و غذاهای آماده کمتر و استفاده بیشتر از میوه‌ها و سبزی‌ها و کمی بلندتر کردن زیر سر هنگام خواب، پف چشم‌ها را کمتر می‌کرد. همچنین می‌توانید با گذاشتن برش‌های سیب‌زمینی خام یا خیار یا آب آنها یا ایس تی کیسه‌ای روی پلک بسته به مدت 10 تا 15 دقیقه ،تا حدی مشکل خود را کمتر کنید.

ایا لیزر موهاى زائد باعث نازایى و یا سرطان مى شود؟

عمق نفوذ لیزرهاى مو محدود و نهایتا تا حد فولیکولهاى مو است.با تنظیم مناسب پارامترهاى دستگاه و با تکیه بر دانش کافى پزشک،اسیبى متوجه بافت هاى اطراف نخواهد شد.گزارشى از سرطان پستان در لیزر ناحیه زیر بغل نداریم. همچنین نابارورى در لیزر شکم و بدن گزارش نشده است. هیچ گزارشى مبنى بر اسیب به غده تیروئید در لیزرهاى موهاى زائد گردن وجود ندارد.

چرا باید از انجام لیزر موهاى زائد در خانه ها، آرایشگاهها و آپارتمانهاى دربسته پرهیز کنیم؟

در چند سال اخیر متاسفانه بدلیل عدم نظارت کافى یکسرى افراد سودجو و بى اطلاع اقدام به خرید دستگاههای ارزان قیمت و بدون مجوز ار سازمان انرژى اتمى کرده اند. از انجا که این افراد هیچگونه مدرک تخصصى معتبرى از دانشگاه در رابطه با عملکرد و تاثیر این دستگاهها بر روى ارگانهاى بدن انسان و عوارض ان را ندارند، باعث مى شوند که ضررو زیان زیادى به متقاضیان خود تحمیل کنند.
از عوارض ان مى توان به سوختگیها،تفییر رنگ پوست، انتشار انواع ویروسهاى خطرناک مانند زگیل هاى تناسلى(به دلیل رعایت نکردن بهداشت و قوانین استرلیزه کردن و همچنین عدم توانایی تشخیص این ضایعات) اشاره کرد که معمولا فرد تمام عمر اثار ان را به همراه خود دارد.
آرزوى ما سلامتى همراه با زیبایی براى شماست.

3,797 total views, 2 views today

لوکیشن

neg-2

سایت رسمی کلینیک تخصصی پوست مو و زیبایی خانم دکتر نگین صفدریان مجهز به انواع دستگاه ها و لیزر های به روز

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این وب سایت است|طراحی و توسعه توسط محمّد